Заява на розлучення в Києві – як подати та оформити

Розлучення через органи РАЦС (ЗАГС) – найпростіший вихід із ситуації, коли ви з чоловіком готові до взаємовигідного рішення проблеми і хочете розлучитися максимально швидко, без зайвих емоцій. Незалежно від кількості питань про те, як розлучитись через органи РАЦС (ЗАГС), ми зможемо зрозуміло та послідовно відповісти на кожне з них, розібрати вашу ситуацію, якою б складною вона не була для вас, і разом знайти вихід.

Розлучення через РАЦС (ЗАГС) можливе у таких ситуаціях:

  • ви маєте взаємну згоду і готовність прийти до органу РАЦС (ЗАГС) і у вас немає спільних неповнолітніх (молодше 18 років) дітей;
  • ви маєте документально підтверджений факт визнання чоловіка недієздатним або зниклим безвісти.

У випадку, якщо у вас є спільне з чоловіком майно, яке ви хочете розділити, ми рекомендуємо проконсультуватися з юристом з приводу стратегії розірвання шлюбу, адже наявність конфлікту унеможливить мирний розподіл майна. Після консультації, ви зможете обрати для себе найвигідніший варіант вирішення ситуації і уникнути можливих труднощів. Розподіл, нажитого подружжям у період шлюбу майна, можливий як у період шлюбу, так і після його розірвання. Зовсім не обов’язково спочатку розривати шлюб для того, щоб почати ділити майно. Дуже часто досягти мирного розподілу майна не вдається або буває надзвичайно важко, у зв’язку з чим виникає необхідність у судовому порядку за допомогою адвоката доводити свої права на майно, придбане в період шлюбу. Ми не рекомендуємо робити це самостійно, без участі кваліфікованого фахівця. Не звернувшись за допомогою до адвоката та не прислухаючись до його рекомендацій, ви ризикуєте отримати набагато менше з того, на що маєте право або на що могли б розраховувати.

Алгоритм розлучення через органи РАЦС (ЗАГС):

1) пошук органу РАЦС (ЗАГС) за місцем прописки (вашої або чоловіка);

2) запис до відповідного органу РАЦС (ЗАГС) на подачу заяви в приймальний день;

3) подача заяви на розлучення встановленого зразка в орган РАЦС (ЗАГС) (з собою потрібно мати паспорти, ідентифікаційні коди та свідоцтво про реєстрацію шлюбу);

4) оплата збору державного мита за реєстрацію розірвання шлюбу;

5) запис на реєстрацію процедури безпосереднього розірвання шлюбу;

6) візит до органу РАЦСу для реєстрації розірвання шлюбу;

7) отримання Свідоцтва про розірвання шлюбу та печатки в паспорт.

Термін: шлюб буде розірваний через 1 місяць після подачі заяви, якщо ви не зміните свого рішення.

Тривалість процедури розірвання: до 30 хвилин

Вартість: 8,50 грн за розірвання шлюбу і близько 25 грн вартість складання заяви про розірвання шлюбу.

Якщо ви хочете стати вільною, розібратися, як зробити це найбільш безболісно, отримати детальну інструкцію з послідовним переліком документів і дій, заходьте до нас на безкоштовну консультацію та вступайте до Клубу. Ми уважно розглянемо ситуацію що склалася, відповімо на запитання, звернемо увагу на ваші побоювання, вислухаємо побажанняі постараємося вирішити цю проблему разом!