РОЗЛУЧЕННЯ ЧЕРЕЗ СУД, ЗАГС, ПОДАЧА ЗАЯВИ. РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ

Без рубрики

Розірвання шлюбу не є найприємнішою процедурою, тим паче, що юридичні та бюрократичні особливості роблять її ще більш заплутаною і складною. Існує безліч причин, які впливають на кількість необхідних документів (в тому числі й заява на розлучення), обов’язковість присутності подружжя у суді, терміни розірвання шлюбу і так далі. Щоб ознайомити вас з можливими варіантами розвитку подій, ми склали невеличкі поради, які допоможуть вам зорієнтуватися у процедурі розлучення.

Розлучення через органи РАЦС (ЗАГС) – найпростіший вихід із ситуації, коли ви з чоловіком готові до взаємовигідного рішення проблеми і хочете розлучитися максимально швидко, без зайвих емоцій. Незалежно від кількості питань про те, як розлучитись через органи РАЦС (ЗАГС), ми зможемо зрозуміло та послідовно відповісти на кожне з них, розібрати вашу ситуацію, якою б складною вона не була для вас, і разом знайти вихід.

Розлучення через РАЦС (ЗАГС) можливе у таких ситуаціях:

 • ви маєте взаємну згоду і готовність прийти до органу РАЦС (ЗАГС) і у вас немає спільних неповнолітніх (молодше 18 років) дітей;
 • ви маєте документально підтверджений факт визнання чоловіка недієздатним або зниклим безвісти.

У випадку, якщо у вас є спільне з чоловіком майно, яке ви хочете розділити, ми рекомендуємо проконсультуватися з юристом з приводу стратегії розірвання шлюбу, адже наявність конфлікту унеможливить мирний розподіл майна. Після консультації, ви зможете обрати для себе найвигідніший варіант вирішення ситуації і уникнути можливих труднощів. Розподіл, нажитого подружжям у період шлюбу майна, можливий як у період шлюбу, так і після його розірвання. Зовсім не обов’язково спочатку розривати шлюб для того, щоб почати ділити майно. Дуже часто досягти мирного розподілу майна не вдається або буває надзвичайно важко, у зв’язку з чим виникає необхідність у судовому порядку за допомогою адвоката доводити свої права на майно, придбане в період шлюбу. Ми не рекомендуємо робити це самостійно, без участі кваліфікованого фахівця. Не звернувшись за допомогою до адвоката та не прислухаючись до його рекомендацій, ви ризикуєте отримати набагато менше з того, на що маєте право або на що могли б розраховувати.

Алгоритм розлучення через органи РАЦС (ЗАГС):

1) пошук органу РАЦС (ЗАГС) за місцем прописки (вашої або чоловіка);

2) запис до відповідного органу РАЦС (ЗАГС) на подачу заяви в приймальний день;

3) подача заяви на розлучення встановленого зразка в орган РАЦС (ЗАГС) (з собою потрібно мати паспорти, ідентифікаційні коди та свідоцтво про реєстрацію шлюбу);

4) оплата збору державного мита за реєстрацію розірвання шлюбу;

5) запис на реєстрацію процедури безпосереднього розірвання шлюбу;

6) візит до органу РАЦСу для реєстрації розірвання шлюбу;

7) отримання Свідоцтва про розірвання шлюбу та печатки в паспорт.

Термін: шлюб буде розірваний через 1 місяць після подачі заяви, якщо ви не зміните свого рішення.

Тривалість процедури розірвання: до 30 хвилин

Вартість: 8,50 грн за розірвання шлюбу і близько 25 грн вартість складання заяви про розірвання шлюбу.

Якщо ви хочете стати вільною, розібратися, як зробити це найбільш безболісно, отримати детальну інструкцію з послідовним переліком документів і дій, заходьте до нас на безкоштовну консультацію та вступайте до Клубу. Ми уважно розглянемо ситуацію що склалася, відповімо на запитання, звернемо увагу на ваші побоювання, вислухаємо побажанняі постараємося вирішити цю проблему разом!

Розлучення в односторонньому порядку без присутності чоловіка можливе, якщо все перераховане вище (взаємна згода, відсутність неповнолітніх дітей, відсутність спору щодо майна) залишається чинним. Незважаючи на те, що процедура є стандартною, вона може забрати багато часу через незнання вами бюрократичних особливостей оформлення та подання документів, а саме: визначення відповідного органу РАЦС, пошук і коректне заповнення заяви, отримання правильних реквізитів для оплати процедури, безпосередня оплата, визначення прийомних днів та годин для запису на прийом і таке інше. Тому, звернувшись до наших юристів, ви будете впевнені, що всі необхідні вам документи заповнені правильно і ніяких непередбачених ситуацій не виникне. В результаті ви уникнете безглуздого витрачання часу та сил, некоректного тону працівників РАЦС, зіпсованого настрою після відвідування бюрократичних інстанцій.

Розлучення без присутності відбувається також через органи РАЦС, але вам потрібно буде:

 • попросити вашого чоловіка заповнити заяву про розірвання шлюбу;
 • завірити у нотаріуса дійсність заяви чоловіка про розірвання шлюбу;
 • пред’явити заяву на особистому прийомі у органі РАЦС;
 • в зазначену дату з’явитися до органу РАЦС для реєстрації розірвання шлюбу.

Якщо і ви, і чоловік не можете з’явитися для безпосередньої реєстрації розірвання шлюбу, то вам необхідно подати заяву до органу РАЦС про перенесення дати реєстрації розірвання шлюбу на інший день (але не пізніше, ніж через рік з моменту подачі заяви). Щойно ви отримаєте Свідоцтво про розірвання шлюбу, процес розлучення буде вважатися завершеним, і ви зможете отримати печатку в паспорт про те, що розлучені.

Розлучення без згоди відбувається в декількох випадках, наприклад, якщо чоловік визнаний недієздатним або зниклим без вісти. Такі ситуації відбуваються досить рідко і вимагають наявності документів, як правило, це рішення суду, яке підтверджує факт визнання чоловіка недієздатним або зниклим без вісті. Процедура отримання такого судового рішення досить складна. Тому радимо звернутися до наших досвідчених юристів, які допоможуть вам розібратися в деталях вашої справи.

Одна з найскладніших процедур в процесі розлучення – розлучення з іноземцем в Україні. Якщо шлюб був укладений в нашій країні, то і розірвання шлюбу з іноземцем буде проходити так само в Україні. Розлучення з іноземцем передбачає знання безлічі юридичних особливостей і тонкощів, які вимагають присутності юриста.

Розлучення з іноземцем здійснюється аналогічно звичайному розлученню і також можливе через органи РАЦС, якщо:

 • шлюб був укладений в Україні;
 • ви не маєте спільних неповнолітніх дітей;
 • ви обоє згідні і можете бути присутнім в органі РАЦС;
 • є заява на розлучення одного з членів подружжя;
 • якщо чоловік визнаний недієздатним, зниклим без вісті.

Якщо ваш чоловік не може (у зв’язку з важкою хворобою, тривалим відрядженням, проживанням у віддаленому місці або з іншої поважної причини) подати заяву на розлучення, то ви можете це зробити від його імені таким чином:

 • попросіть чоловіка заповнити заяву на розлучення мовою своєї країни;
 • попросіть чоловіка завірити заяву нотаріально, легалізувати її та переслати вам в Україну;
 • вам необхідно буде перекласти заяву українською мовою і завірити переклад нотаріально;
 • після чого ви подасте заяву до органу РАЦС від імені чоловіка іноземця.

У заяві про розлучення чоловік іноземець повинен письмово повідомити орган РАЦС в Україні про свою згоду та бажання розірвати шлюб без його присутності, а також вказати місцезнаходження органу РАЦС, в який ви передасте заяву про розлучення. У разі направлення письмової заяви, підпис чоловіка має бути нотаріально засвідчений.

Розірвання шлюбу з іноземцем через суд можливо у таких випадках:

 • якщо кожен із подружжя згоден на розлучення, але у вас є неповнолітні діти;
 • якщо чоловік не згоден на розірвання шлюбу.

Ви могли помітити, що розлучення з іноземцем, з огляду на обставини, може бути ускладнене на різних етапах. Будь-яка помилка може затягнути весь процес розірвання шлюбу з іноземцем на тривалий період. Довірившись юристам Клубу, ви зможете не перейматись про правильність роботи з документами, професійний підхід і пошук максимально вигідного рішення для вас. Ми допоможемо вам заощадити час і здійснити задумане без зайвих переживань і витрат.

Розлучатися через суд можливе у наступних випадках:

 • у вас із чоловіком є спільні неповнолітні діти;
 • чоловік не бажає розлучатися;
 • ви обоє не можете з’явитися в орган РАЦС для реєстрації припинення шлюбу.

Якщо кожен з вас згоден на розлучення, але у вас є неповнолітні діти, розлучення доведеться здійснювати через суд, а значить, вам необхідно буде:

 • укласти договір з чоловіком про майбутнє місце проживання, матеріальне забезпечення, виховання та про розмір аліментів для дітей;
 • завірити договір у нотаріуса;
 • подати заяву про розлучення в суд.

Таким чином, якщо у вас є діти, то для розлучення через суд необхідно буде підготувати наступні документи:

 • позовна заява про розлучення;
 • квитанція про оплату судового збору;
 • копія паспорту позивача;
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • копія свідоцтва про народження дитини/дітей;
 • копія договору про виховання та забезпечення дитини після розірвання шлюбу батьків, якщо такий є (якщо ж його немає, необхідна окрема позовна заява).

Якщо чоловік не дає згоду на розлучення через суд вам необхідно:

 • подати позовну заяву про розірвання шлюбу до суду;
 • вказати адресу реєстрації чоловіка або адресу компанії, в якій він працює;
 • мати в наявності паспорт та свідоцтво про шлюб;
 • сплатити судовий збір.

Якщо чоловік не з’являється на два судових засідання поспіль та не вказує поважних причин, суд протягом місяця виносить рішення про розірвання шлюбу. Рішення набуває сили і шлюб вважається розірваним, якщо чоловік не подасть апеляцію протягом 10 днів. Складання та подання позову вимагає дотримання юридичних норм і судових правил тому, щоб уникнути ускладнення процесу розлучення, ми рекомендуємо делегувати вашу справу ю Клубу. Знання юриспруденції, компетентність, наявність необхідного досвіду адвоката допоможе вам грамотно оформити розлучення без присутності чоловіка у суді, і позбавить вас від необхідності витрачати дні, розбираючись в юридичних тонкощах ведення процесу розлучення.

Якщо на момент ухвалення рішення про розлучення ви вагітні і батьком вашої дитини є ваш чоловік, то розлучення через суд неможливе, поки вашій дитині не виповниться рік. У даній ситуації вас можуть розлучити лише, якщо чоловік застосовував до вас протизаконні дії.

Орієнтовні терміни розлучення через суд:

 • за спільною згодою партнерів – близько 1,5 місяця;
 • без спільної згоди (у разі виникнення спорів з приводу батьківських прав, аліментів, розподілу майна та іншого) – від 1 до 3 місяців і більше.

Розірвання шлюбу в суді може ускладнитися, якщо:

 • чоловік не з’являється до суду без поважної причини – і, як результат, засідання переносяться;
 • ви не можете дійти згоди з приводу розподілу майна, якщо таке питання було підняте в позовній заяві;
 • суд перевантажений роботою;
 • терміни вручення повістки затягуються (канцелярія суду або пошта працює не оперативно);
 • чоловік своїми діями ускладнює процес.

Обставини справи, умови подачі документів, опір чоловіка, доказова база для вирішення питань про аліменти та майно – все це може вкрай ускладнити і затягти справу, призвести до матеріальних втрат і розхитаних нервів. Тому ми рекомендуємо доручити розлучення через суд досвідченому адвокатові Клубу, аби мати більше шансів вирішити все в найкоротші терміни, отримати те, чого ви заслуговуєте і стати вільною!

КОММЕНТИРОВАТЬ

КОММЕНТАРИИ

 • Олена:

  Добрий день!
  Я одружилась з іноземцем в його країні( індіі), потім змінила своє імя і паспорт в Украіні. Чи зможу я розлучитись в Украіні без його присутності? Які документи , заяви в нього потрібно просити? Маємо неповнолітнього сина, який буде проживати з матірью. Дякую

  • freewomenclub:

   Добрий день. Такий процес буде довготривалий, але не неможливий. Оскільки у Вас є неповнолітня дитина він буде вирішуватись тільки через суд. Його присутність — буде виключно його ініціативою, але він повинен бути попереджений про такий процес, що здійснюєтья судом через відповідні установи. Загалом такий процес може тривати від року і більше.

 • Наталка Алєксандрова:

  Доброго вечора! Проконсультуйте, будь-ласка, чоловік, який є фактично переселенцем (прописаний в Донецьку), але не оформився як ВПО, проживає в Дніпропетровській області, хоче розлучитись з дружиною, яка проживає в окупованому Криму. Більше трьох років ніяких стосунків не мали і не спілкувались, ніяких контактів немає. До якого державного органу необхідно звернутися чоловіку для оформлення розлучення

  • freewomenclub:

   Добрий день. Оскільки повноваження органів влади, які знаходять на окупованих територіях передані аналогічним органам на підконтрольній Україні території, необхідно звернутись до суду, якому передані повноваження суду за місцем реєстрації дружини, із позовною заявою про розірвання шлюбу. Цей суд розглядатиме справу, намагатиметься викликати сторони, але врешті-решт всеодно прийме рішення про розірвання шлюбу.

 • Ірина:

  Доброго вечора. У мене таке питання. Чи можливо надсилання поштовим листом позовної заяви з додатками до суду ? Чи обв’язково віддавати матеріали про розлучення особисто, або через представника?

  • freewomenclub:

   Доброго дня. Надіслання позовної із додатками поштою можливе. При цьому, ми радимо надсилати цінним або рекомендованим листом із повідомленням про вручення, а також робити опис вкладення, для того, щоб потім не було у суду підстав стверджувати, що якийсь із документів не був доданий до позовної заяви.

 • Ярослав:

  Здравствуйте. Хочу развестись с женой. У нас есть ребёнок которому два года. Я нахожусь в Киеве, а она в Донецке( горячая точка) и она приезжать для развода не хочет. Возможен ли развод на ростоянии?

  • freewomenclub:

   Добрый день. В Вашем случае расторжение брака возможно только через суд, и, соответственно, «на расстоянии» это вполне осуществимо. Единственный ньюанс состоит в том, что исковое заявление о расторжении брака подается по месту жительства ответчика — то есть второго из супругов. Таким образом подавать иск Вам будет необходимо по ее месту жительства, или же если ее населенный пункт находится на оккупированной территории — то в суд, которому передались соответствующие полномочия. Исключение из этого может иметь место, если с Вами остались проживать дети — тогда Вы можете подавать иск по своему месту жительства.

 • оксана:

  Доброго дня,прошу вашои допомоги,ми з чоловиком розлучилися у липни цього року,внас э дитина який 2,2 рочки чи маэ право вин забирати дитину до себе,и з якого вику допустими побачення його з дитиною?допоможить.

  • freewomenclub:

   Добрий день. Обидва із батьків мають рівні права на побачення із дитиною і проживання із нею. При цьому, при вирішенні питання з ким залишиться дитина суд бере до уваги умови життя обох із батьків а також наявність стабільного заробітку у кожного із них. При приблизно рівних умовах, перевага, як свідчить практика, надається саме матері дитини. При цьому, побачення із дитиною можливі в її будь-якому віці і при їх призначенні, суд встановлює такий графік, який найбільше відповідатиме інтересам дитини і не обмежувати права жодного із батьків.

 • Юлія:

  Добрий вечір. Я хочу розлучитися з чоловіком але не маю зовсім ніякого бажання відвідувати судові засідання щоб не бачитися з ним так як він неадекватна людина.Чи можна знайти якесь рішення щоб уникнути візитів до суду якщо я позивач?

  • freewomenclub:

   Добрий день. Це цлком можливо — Вам лише необхідно оформити довіреність на наших юристів — і вони складуть і подадуть до суду позовну заяву про розірвання шлюбу, а також в подальшому представлятимуть Ваші інтереси в судових засіданнях. Для більш детальної інформації — дзвоніть нам за телефонами, вказаними на сайті Клубу, або заповніть відповідну форму на сайті.

 • Катя:

  Хочу розлучитися з чоловіком але є 3-и місячна дитина від іншого чоловіка з яким я проживаю і він записаний як батько в свідоцтві про народження дитини. В даніс ситуації нас зможуть розлучити в заксі? Підкажіть будь ласка що робити.

  • freewomenclub:

   Доброго дня. В даному випадку згідно законодавства Ви маєте можливість розірвати шлюб через органи РАЦСу, оскільки у Вас відсутні спільні неповнолітні діти.

 • Вікторія:

  Прошу вашої допомоги у наступному питанні. Шлюб зіноземцем зареєстрокатий мною на території України. Адреси прописки в Україні чи посвідчення перебування за певною адресою тут у нього не було і немає зараз. Згоди на розлучення чоловік не дав. Суд приймає заяву на розлучення за місцем прописки відповідача. Такої у нього немає. Куди мені подавати позову заяву в Україні?

  • freewomenclub:

   Доброго дня. В Вашому випадку, Вам слід вказати останнє відоме місце його проживання в Україні як адресу відповідача — це може бути і місце Вашого спільного проживання. При цьому, чому Ви вказуєте цю адресу — з повною історією, що у чоловіка не має і не було місця реєстрації тощо, Вам потрібно зазначити в позовній заяві, яка подаватиметься до суду.

 • ірина поляк:

  Доброго дня.Я хочу розвестися.Маємо 2 дітей 18 і14 років.Чоловік психічно хвора людина(є підтверження лікаря)На даний момент він перебуває в розшуку як пропалий безвісті(вже 6 місяців.)Чи може суд винести рішення без чоловіка?Буду вдячна за відповідь.

  • freewomenclub:

   Маючи неповнолітню дитину розірвання шлюбу можливе лише через суд. При цьому, в позовній заяві Ви опишете ситуацію, яка склалась, рішення в Вашу користь може бути прийняте за відносно недовгий строк. Разом із тим, відповідно до Цивільного кодексу Україну, якщо особа не перебуває протягом понад року за місцем її проживання і про неї немає жодних відомостей, вона судом визнається безвісно відсутньою. Маючи рішення суду, що встановлює зазначений факт, Ви можете розірвати шлюб, подавши до РАЦСу заяву — цей шлях є значно швидшим, але для цього потрібно визнати чоловіка безвісно відсутнім у відповідному порядку.

  • Вікторія:

   Подавайте позов до суду, розведуть за два засідання, не вказуйте, що чоловік хворий, це тількт затягне час. Вкажіть, що спору про те з ким будуть проживати діти немає.

 • Алина:

  Доброго вечора!
  Хочу розлучитися з чоловіком.
  Є дитина 2,2роки.
  Я приписана у нього,у Черкасах, переїхала з дитиною у Рівне,чи можу я подати тут?на дитину вроді не претендує,але потрібно бути готовим до всього,і ще незнаю,як правельно зробить подавати на еліменти чи ні?)
  Дякую за відповідь.

  • freewomenclub:

   Добрий день. Маючи на утриманні малолітню дитину, Ви можете подати позов за місцем Вашої реєстрації, а не реєстрації відповідача. При цьому, якщо місце реєстрації не збігається з місцем фактичного проживання, це слід додатково описувати і обгрунтовувати в позовній заяві, і вірогідність прийняття до розгляду такої заяви залишається досить низькою — все ж варто подавати за місцем реєстрації, зазначеному в паспорті. Що ж стосується аліментів — ви повинні вирішити для себе самостійно — чи потрібне Вам утримання від чоловіка. Враховуючи малий вік дитини, отримавши рішення по аліментах Ви як результат отримуєте стабільне забезпечення на дітей протягом 16 років, яке періодично Ви матимете право переглядати в сторону збільшення.

 • Наталья:

  Нужен развод,я с Луганска муж уехал туда,могу ли я развестись в Киеве,и,что если ему не доставят повестку?подскажите

  • freewomenclub:

   Добрый день. Вы можете подать исковое заявление и в Киеве, так как по месту регистрации муже это сделать сейчас фактически невозможно. Если суду не будут приходить доказательства надлежащего уведомления мужа, суд примет заочное решение, процедура оспаривания и бретения им законной силы будет немного другая и может затянуть этот процесс. Но если нету возможности мужу явиться хотя бы один раз в заседание, другого способа, увы, нет.

 • Инна:

  Добрий вечір, ми прожили в шлюбі 8 місяців, але за цей час чоловік два рази мене побив, я йому пробачала, але потім до мене прийшли працівники банку і сказали, що потрібно сплатити кредит про який він мені нічого не сказав, я сказала, що жити з такою людиною більше не хочу, а він мені став погрожувати ,що після розлучення я буду сама сплачувати борг. Допоможіть мені розібратися, і чим мені це загрожує, нев же мені доведеться сплати борг свого чоловіка, який становить 22 тис.???

  • freewomenclub:

   Добрий день. Ви можете подати позовну заяву до суду про розірвання шлюбу. Проте, дійсно, якщо кредит був взятий чоловіком під час шлюбу, і Ви давали письмово оформлену згоду на те, щоб він ці кошти взяв — банк зможе пред’явити претензія до Вас солідарно — тобто як до чоловіка, так і до вас. Проте, якщо кредит був взятий раніше, або якщо чоловік приховав перед банком факт того, що Ви із ним одружені, Ви можете бути позбавлені обов’язку платити кредитні кошти. Для більш точної і детальної консультації, юристам Клубу варто було б поглянути на договір, укладений з банком.

 • Вікторія:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, хочу розлучитися з чоловіком, він не проти, у нас є дитина 2 роки. Які мої дії??Яка процедура?? куди звертатися, які документи нести??

  • freewomenclub:

   Добрий день. У разі якщо чоловік не проти, Вам слід укласти і нотаріально посвідчити договір про визначення місця проживання, порядок виховання та утримання (аліменти) дітей, і після цього подати спільну заяву до суду, до якої додати цей договір. Суд повинен буде розірвати Ваш шлюб протягом одного місяця з дня відкриття провадження по Вашій справі.

 • Алена:

  Буду подавать на развод, квартира оформлена на него, но за общие деньги и в браке, есть ребенок, он говорит если даже суд разделит ее, я продавать не буду, будете жить на улице, деньги за квартиру тоже не даст , потому как нету . Что мне делать, как быть. Получается если он сильнее он будет жыть в квартире, а я с ребенком где?

  • freewomenclub:

   Добрый день. Не стоит верить всему, что говорит Ваш муж. Суд, рассматривая дело о разделе имущества, в случае, если увидит, что муж категорически отказывается на адекватный раздел, может принять решение о том, что имущество остается за ним, а он обязан выплатить компенсацию. Каким образом и за какие деньги он будет это делать, для суда и для Вас не должно иметь особого значения — решение суда передается в исполнительную службу, и если он добровольно не захочет выплатить присужденный размер компенсации, исполнительная служба может арестовать его имущество (ту же квартиру), и выставив ее на публичные торги и продав, передать Вам присужденную часть, остальное отдав ему. Таким образом, если он будет гнуть линию, которую Вы указали, он может и сам остаться без квартиры, а только с остатком ее стоимости, который может быть меньше даже половины рыночной стоимости. Вам же отдадут присужденную сумму.

  • Вікторія:

   Суд розлучить, поділити майно можно з урахуванням дитини, тобто Вам 7/10 і чоловіку 3/10, але компенсацію не присудять — відсутня правова норма. Просити можна суд встановити режим проживання — Ви з дитиною проживаєте в цій квартирі, тоді колишній чоловік вас не виселить.

 • Марта:

  В вище сказаному дитини вид першого шлюбу 13 рокив

 • Марта:

  У мого чоловика таке питаня, перша дружина подае на елименти, дитини 23 рокив, розвелася вона з ним неповидомивши його ни письмово ни усно, вони просто жили окремо а коли чоловик зустрив мене хотив подати на розвод з першою дружиною а виявилось що вони вже розведжени, дитини помагав сам без алиментив.Зараз вин 3 мисяци не помагае тому що непрацюе и небуде працювати через тяжку травму ока, прийшов лист на алименти вид дружини на елименти ще з2008 року щоб вин платив, але раньше вин и так помагав и незнав що розведжений .Скажить чи вин мае виплачувати якщо не працездатний, у нас дитина 2,8 роки а я працюю на минимальну зарплату ище треба його ликувати???

  • freewomenclub:

   Доброго дня. Насправді питання щодо таких відносин є досить складним, і якоїсь однозначної відповіді надати наразі неможливо. Оскільки аліменти присуджуються з моменту звернення позивача до суду, відповідно, колишня дружина звернулась до Вашого чоловіка ще в 2008 році, що не могло б пройти непоміченим, і дивно, що звернулась лише зараз. Якщо ж наразі є лише позовна заява від колишньої дружини, то згідно Сімейного кодексу України, вона зможе стягнути аліменти за минулі періоди лише за три роки. Враховуючи наявність інших дітей на утриманні та відсутність доходу (або ж враховуючи дохід у вигляді соціальних виплат), розмір аліментів в будь-якому разі не зможе бути значним — і цілком можливо подавати до суду і просити зменшувати розмір цих аліментів. Крім цього, якщо у чоловіка є докази передачі грошових коштів, це унеможливить стягнення з нього коштів за минулий час. Тому, у Вашій ситуації потрібен детальний юридичний аналіх документів, що у Вас наявні та формування стратегії подальших дій у цьому питанні.

 • галина:

  хочу розлучитись чоловік не против, Є діти 12 і 5 років, При неявці 3 раз можливе автоматичне розірвання шлюбу и повна опіка над дітьмми??

  • freewomenclub:

   Добрий день. Оскільки у Вас є неповнолітні діти у будь-якому разі розірваня шлюбу відбуватиметься через суд. Такого правила, що при неявці 3 рази автоматично розривається шлюб немає. Натомість, розглядаючи справу, при неявці однієї зі сторін, суд може задовольнити заяву і постановити заочне рішення, яке потім довше набуватиме законної сили. Проте, якщо чоловік сам не проти, більш доцільним є можливість його явки до суду, де він сам висловить бажання розірвати із Вами шлюб — у такому разі висока ймовірність прийняття рішення судом навіть у першому засіданні. Наперед гарантувати певні строки дуже складно, враховуючи також і те, що суд може на власний розсуд дати Вам строк на примирення, проте якщо чоловік не проти, то ми б радили все ж щоб він з’явився разом із Вами до суду.